Profil školy História školy Poštová prevádzka

História školy

2004
- Na základe žiadosti zriaďovateľa PaedDr. Jozefa Vaľka bolo od 1. septembra 2004 zriadené Súkromné stredné odborné učilište so študijným odborom Poštový manipulant. Do tohto odboru nastúpilo 17 študentov. Riaditeľom školy sa stal jej PaedDr. Jozef Vaľko. Škola získala do prenájmu priestory v budove bývalých telekomunikácií hneď vedľa Pošty1/Veľká pošta/na Masarykovej ulici č. 2 v Prešove. Škola mala v tomto roku jedného interného pracovníka a 17 externých.

2005
- V tomto roku pribudol na škole nový odbor Poštová prevádzka pre nadstavbové štúdium, ktorý sa vyučuje externou formou.
Okrem dvoch tried denného štúdia s 32 študentmi  bola otvorená aj jedna trieda nadstavbového štúdia s 12 študentmi.

2006 -  V tomto roku boli na škole tri triedy denného štúdia so 45 študentami a 2 triedy externého nadstavbového štúdia s 22 študentami. Na škole pracovali traja interní pracovníci a 13 externých. Škola rozšírila svoje priestory o nové učebne odborných predmetov.
Škola úspešne realizovala projekt Digitálni Štúrovci.

2007
- V tomto roku boli na škole štyri triedy denného štúdia so 62 študentami a 3 triedy nadstavbového externého štúdia s 32 študentami. Škola zamestnávala 4 interných pracovníkov a 12 externých. Pribudla nová telocvičňá so sociálnym vybavením v priestoroch školy ako aj nové kancelárske priestory a škola tak zabera dve poschodia a suterén byvalej budoby telekomunikácií.

2008 - Zriadenie novej školy- Súkromná stredná odborná škola pôšt a telekomunikácií Masarykova 2 Prešov so študijným odborom Poštové a peňažné služby, ktorý sa v súčasnosti študuje len na tejto škole. Na škole su 4 triedy denného štúdia so 62 študentami a 3 triedy nadstavbového štúdia s 29 študentami. Na škole pracuje 5 interných a 10 externých pracovníkov.

2009 - V tomto školskom roku boli otvorené 2 prvé ročníky s odbormi poštový manipulant  a poštové a peňažné služby, ktorý sa v súčasnosti študuje len na tejto škole. Na škole je  v súčastnosti 5 tried denného štúdia so 72 študentami a 3 triedy nadstavbového štúdia s 37 študentami. Na škole pracuje 7 interných a 14 externých pracovníkov. Škola sa zapojila do viacerých projektov pre študentov ako aj pre učiteľov. Pribudli nové technické vybavenia tried, športové náradie a didaktické pomôcky. Škola vypracovala nový Školský vzdelávací program pre odbor poštový manipulant, ktorý zohľadňuje potreby praxe ako aj zmeny v živote spoločnosti.

2010 - V tomto školskom roku sa učitelia školy zapojili do projektu MVP čím škola získala z projektu nové počítače a dataprojektory. Na škole je 5 tried denného štúdia  s 80 študentami a 3 triedy externého štúdia s 35 študentami. Na škole pracuje 7 interných a 12 externých pracovníkov. Škola ďalej úspešne realizuje nový experimntálny odbor poštové a peňažné služby.

2011 - V tomto školskom roku pribudla na škola nová učebňa a športovým náradím bola dobre vybavená školská telecvičňa. Na škole je 5 tried denného štúdia s 81 študentami a 3 triedy externého štúdia s 36 študentami. Na škole pracuje 8 interných a 12 externých pracovníkov. Aj naďalej úspešne pokračuje experimentálne overovanie nového študijného odboru Poštové a peňažné služby. Študenti tohto odboru absolvovali odbornú prax,v priestoroch Slovenskaj pošty čím získali nové praktické skúsenosti a poznatky a potvrdili si dôležitosť spojenia teoretického poznania s jeho praktickou realizáciou.

• Súkromná SOŠ, Masarykova 2, PREŠOV
    Masarykova 2, 08001 Prešov